Proces wydawniczy

Weryfikacja manuskryptu

Najpierw wyślij manuskrypt swojej pracy na nasz formularz kontaktowy . Dokument powinien mieć format pliku PDF i co najmniej 42 strony A4. Zweryfikujemy temat i treść Twojej pracy pod kontem jej potencjału na rynku książek akademickich. Możemy zarekomendować Ci wprowadzenie pewnych poprawek. Postaramy się odpowiedzieć w ciągu dwóch tygodni. Już na tym etapie możemy zaproponować Ci zawarcie umowy wydawniczej.

Projekt książki

Gdy nawiążemy z Tobą współpracę, otrzymasz dostęp do aplikacji internetowej przeznaczonej dla naszych autorów. Stworzyliśmy ją w taki sposób, żeby zagwarantować szybki i wygodny proces redagowania książki oraz dać autorowi swobodę w uzupełnianiu poszczególnych jej elementów (np. wybór zdjęcia na okładkę).

Przez proces tworzenia projektu poprowadzi Cię jeden z naszych redaktorów, specjalnie przydzielony do Twojej publikacji. Indywidualne podejście zapewni fachową i sprawną komunikację. Nasz redaktor będzie sprawował nad Tobą „opiekę” w trakcie tworzenia książki oraz pozostanie do Twojej dyspozycji także po jej wydaniu. Jeżeli będziesz miał dodatkowe pytania lub napotkasz jakiekolwiek trudności, to on będzie osobą, do której zwrócisz się w pierwszej kolejności.

Gdy zaakceptujemy projekt Twojej książki, przystąpimy do ustalania ceny publikacji. W tym momencie zaoferujemy Ci możliwość obniżenia jej ceny rynkowej poprzez zakup kilku egzemplarzy w przedsprzedaży. Następnie książka wejdzie w fazę produkcji i promocji.

Promocja publikacji

Skuteczna promocja książki naukowej jest niemniej ważna, niż wybór tematu. Dzięki naszym zasobom możemy zapewnić Twojej książce dostęp do szerokiego grona odbiorców. Za pośrednictwem naszych partnerów i dystrybutorów, dowiedzą się o niej zarówno klienci największych sklepów internetowych, jak i niszowe księgarnie specjalistyczne.

Jednak to nie wszystko! Obecnie najbardziej popularnym kanałem komunikacyjnym jest Internet i media społecznościowe. Jeżeli Twoja książka zaistnieje w sieci, to dowiedzą się o niej środowiska akademickie oraz czasopisma naukowe. My podzielimy się z Tobą wiedzą i udostępnimy narzędzia marketingowe, ale to Ty zdecydujesz, jak te zasoby wykorzystać. Pamiętaj, że sam też masz wpływ na sukces swojej książki w sieci.

Potrzebujesz więcej informacji?

Przeczytaj Najczęściej Zadawane Pytania


Wyślij swój manuskrypt do dokładnego wglądu bez dalszych zobowiązań poprzez

nasz formularz kontaktowy