Nasze usługi

Produkcja

Druk tradycyjnej książki w technice offsetowej wiąże się ze znacznymi kosztami pierwszego nakładu, którego wielkość może nie odpowiadać potrzebom rynku. Wydawnictwa często drukują albo za dużo książek, albo nakład wyczerpuje się za szybko. Żadna z tych sytuacji nie jest mile widziana ani przez wydawcę, ani przez autora.

WBW wykorzystuje technologię druku na zamówienie (PTO, print-to-order), rozbudowaną formę druku na żądanie (POD, print-on-demand). Książki w wersji elektronicznej są stale dostępne w bazach danych. W ten sposób w każdej chwili mogą być wydrukowane w wysokiej jakości oraz sprzedane w zamówionym nakładzie, w księgarniach tradycyjnych lub internetowych.

Technologia druku na zamówienie umożliwia szybki i efektywny druk i dostawę naszych książek do każdego miejsca na świecie.

Promocja

Doprowadzenie do sukcesu marketingowego książki to skomplikowany proces. Zaczyna się on od oceny przez nasze wydawnictwo możliwości popularyzacji na rynku danej pozycji książkowej. Oznacza to także, że jeśli już zaproponowaliśmy Ci współpracę, to twój temat ma potencjał. Kolejnymi kluczowymi czynnikami w procesie wydawniczym są wybór tytułu, przemyślany układ treści, dobór zdjęcia na okładkę, ciekawy abstrakt i umieszczenie fotografii autora na okładce.

Te dane są optymalizowane przez nasze wydawnictwo i wprowadzane do wszystkich znaczących katalogów na świecie. Książka jest oferowana wiodącym dystrybutorom. Jeżeli są zainteresowani tytułem i umieszczą go w swojej ofercie, w krótkim czasie cała branża może zamówić Twoją książkę dla swoich klientów.

Kolejną ważną usługą WBW jest bezpłatny dostęp do egzemplarzy recenzyjnych, który oferujemy dziennikarzom i redaktorom wybranych czasopism naukowych.

Dystrybucja

Aktualnie prowadzimy dystrybucję za pośrednictwem wiodących hurtowni książek w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Dzięki temu nasza oferta jest dostępna za pośrednictwem amazon.com, amazon.co.uk, a także poprzez wszystkie brytyjskie, amerykańskie i niemieckie księgarnie. Stale staramy się także pozyskać coraz większą ilość polskich dystrybutorów. Nasze tytuły można też znaleźć na amazon.de, libri.de, buecher.de, buchkatalog.de i w wielu innych sklepach internetowych – i w prawie każdej normalnej księgarni, która w krótkim czasie może zamówić nasze pozycje.

W ten sposób nasze książki dostępne są w ponad 80 000 księgarni i ponad 3 000 sklepów internetowych na świecie.